Jste zde

Domů

Acustica Applicata

Acustica Applicata - italský specialista na vylaďování akustiky interiérů představuje širokou paletu originálně řešených výrobků, které slouží k odstraňování akustických problémů poslechových místností s cílem dosáhnout co nejlepších výsledků v domácím prostředí.

Výsledkem vlastního vývoje a výzkumu jsou ta nejlepší zvuková „dolaďovátka“ na světě, se kterými se dá navíc docela dobře bydlet. Většina konkurenčních výrobců se zaměřuje na profesionální nahrávací studia, ale jen hrstka bláznivých audiofilů zatouží pořídit si tyto „doplňky“ do obývacího pokoje. O rezonátorech Polifemo se dá bez nadsázky říct, že jsou krásné.

DAAD ( zkratka pro difusně absorpční akustická zařízení ) jsou rychlé vysoce účinné akustické pasti, schopné vypořádat se s rezonančními frekvencemi bez ovlivnění zbytku frekvenčního pásma. Povrchové provedení z velmi jemně perforovaného plechu, ideální tvar a vhodná kombinace materiálů, použitých pro vnitřní tlumící vrstvu, vše je navrženo nejen pro maximální účinnost, ale i související praktické výhody.

Povrch se snadno čistí, vypadá dobře, tvar umožňuje snadnou instalaci v interiéru. Zároveň ale také použití  a kombinaci různých absorpčních materiálů, tudíž výrobu „pastí“ přesně naladěných na určité pásmo frekvencí.
Válcový tvar se navíc stará o silnější efekt difuse neabsorbovaného akustického pásma.

Tři základní modely jsou navrženy pro rezonance nad 120Hz (boční a zadní odrazy ) - DAAD 2, pro rezonance nad 70Hz (pro všechny druhy odrazů ) - DAAD 3 a největší model pro frekvence nad 50Hz (pro přední odrazy ) - DAAD 4. Jednotlivé modely se mohou, pro dosažení optimálního výsledku vzájemně vhodně kombinovat. Vyrábějí se v provedení k montáži na zeď či strop místnosti a nebo s nastavitelným stojanem jako elegantní solitérní prvek do interiéru. Umístěním DAAD ve strategických bodech poslechové místnosti se doslova otevře hudební scéna a reprodukce se stane zaostřenější a jasnější, hudební projev získá přítomnost a živost.

Třešničkou na dortu jsou krásné vysoce sofistikované rezonátory Polifemo a Phemo umožňující variabilní a jemné akustické úpravy, pracující v úzkém pásmu (ne tak širokém jako DAAD), které je navíc možné v pásmu od 26 do 60 Hz velmi přesně naladit. Acustica Applicata dokázala jako jediný výrobce na světě přenést princip Helmholtzova rezonátoru do domácího prostředí.

Dokonalé provedení a úžasný design tolik typický pro italské výrobky dokázala Acustica Applicata nabídnout i u tak specielního zařízení...

www.acusticaapplicata.com